Nádherná dekorace do jakéhokoliv interiéru


Mít doma kousek zeleně působí na psychiku opravdu velice pozitivně, což je dávno prokázáno mnoha výzkumy. Vždycky vypadá lépe pokoj s květinami než strohé zdi nebo podlahy. Stačí mí jednu či dvě květiny a už se vám bude žít lépe. A péče o rostliny je skvělý koníček, který je velice chytlavý. Nic moc k tomu totiž nepotřebujete, a navíc se můžete dostat k velice zajímavým druhům květin.

Jsou samozřejmě lidé, kterým příliš pěstování květin nejde. Neumí udržet při životě ani květiny, o které není třeba se nijak zvlášť starat. Je to škoda, ale pokud ani tak nechcete mít svůj domov bez zeleně, můžete si pořídit stabilizovaný mech. Vypadá krásně ve sklenici, vypadá skvěle na zdi jako mechový obraz a nebo jen tak naskládaný na tácu na stole. Díky stabilizaci vám vydrží opravdu dlouho, jen je občas potřeba ho trošku orosit vodou. Mech má tu výhodu, že vám nezvadne.

stabilizovaná růže

I když mech vypadá krásně, ne každému se logicky líbí. Pokud toužíte po hezkých dekoracích z květin, které něco vydrží, můžete si je koupit hotové a nebo si je vyrobit doma. Domácí výroba je vždycky levnější, tak proč to nezkusit? Nic na tom není. Můžete si udělat aranžmá pomocí aranžovací hmoty, květiny se dají jen tak položit na tác nebo z nich můžete vytvořit třeba věnce.

mech ve sklenici

Protože řezané květiny hodně zdražily, mnoho lidí začíná dávat přednost stabilizovaným květinám. Vypadají krásně, a jsou k nerozeznání od živých květin. Díky speciální konzervaci navíc vydrží nejen v interiéru, ale i na dveřích. Věnec na dveře nebo aranžmá na stůl si můžete vyrobit z mnoha květin. Velice rozšířená je stabilizovaná růže, která se používá i k výrobě svatebních dekorací, a najdete ji dokonce ve svatebních kyticích. Svatební kytice ze stabilizovaných květin jsou hitem posledních let. Šetří se tak nejen za náklady na svatbu, protože se kytice i výzdoba dá prodat dál, ale šetří se i životní prostředí.