Nebuďte otrokem domácnosti


Domácnost a péče o ni v naprosté většině vztahů spočívá na bedrech žen. Když je žena na rodičovské dovolené a nechodí do práce, má někdy více času na domácnost, ale mnoho mužů má mylný dojem, že žena se na mateřské nebo rodičovské nudí, a tak doma nehnou prstem. je potřeba už na začátku vztahu muže zapojovat do péče o domácnost, protože jinak si zvyknou na to, že doma nic dělat nemusí a budou z toho pramenit jen hádky.

vysavač koberec

Pokud je domácnost (zatím) víceméně na vás, je potřeba se naučit pár jednoduchých kroků, jak udržovat pořádek, aniž byste musela uklízet každý den několik hodin. Stěžejní je každý den udělat něco, a nenechávat všechno na jeden den. V takovém případě byste musela potom uklízet celý den, což hlavně s malým dítětem není možné. Je lepší využívat pár minut denně, a jeden den třeba umýt okna, druhý den, vytřít a tak dále. Pokud ale něco nestihnete, není to konec světa a není nutné se tím trápit. Nebydlíte doma sama, a muž by se měl zapojit bez řečí, a to zejména v případě, že máte doma malé miminko, které vyžaduje spoustu péče.

Nechte si pomoct
Mnoho žen má pocit, že musí všechno oddřít samy. Tak to ale není a nikdo není stroj, který bude dřív bez únavy každý den několik hodin. Nechte si pomoct třeba od kamarádky nebo někoho z rodiny. Ideální je pozvat si občas někoho na úklid.

paní uklízečka

Vracejte věci na místo
Nechávat vytažené věci po celé domácnosti je jedním z problémů, proč domácnost vypadá neuklizeně. Přitom stačí věci hned uklízet na svoje místo. Není to tak těžké, ale mnoho lidí na to zapomíná. Když budete dodržovat pár jednoduchých kroků, bude udržování vaší domácnosti daleko uklizenější, aniž byste musela trávit celý den úklidem všeho, co se vám kde doma nashromáždilo za celý týden. Úklid nemusí být za trest, stačí ho jen dělat chytře a občas si nechat uklidit někým jiným.