Problém se sociálním systémem


Poslední dva dny vyšly v některých novinách články o tom, že ministr školství se v práci nepřetrhne, zato ale pobírá nejen královský plat, ale ještě tučnější výsluhy. Jak je to možné a proč to nikomu nevadí? Kdyby se stejně choval řadový zaměstnanec, zaměstnavatel by mu velice rychle ukázal dveře a navíc bez mzdy, ale jakmile jde o státní peníze, nikomu jejich rozhazování nevadí. Politici ale nejsou jediným problémem, který Česko sužuje. Velice problematické jsou také sociální dávky. Česko je poměrně štědrý sociální stát, který je ale postavený na tom, že kdo se snaží o sebe postarat sám, nemá nárok na nic, a ten kdo celý život nepracoval a jen si dělá děti, ten má nárok i na bydlení zdarma.

peníze dolary

Je opravdu smutné že zatímco jedna část obyvatel se musí snažit až na hranici svých možností, protože v České republice je dlouhodobě problém s bydlením, zdravý člověk, který nikdy nepracoval, z daní těch ostatních dostane často nejeden dům, a jakmile ho zdemoluje, dostane prostě další. Neuvěřitelné? V Česku bohužel už dlouhé roky realita. Když potom člověk ztratí https://www.hellosandy.cz/clanky/o-psech-20/kdyz-utece-nebo-se-ztrati-pes-14591/ práci a nedaří se mu ji dlouho najít, jde si zkusit na úřad požádat o pomoc. Zatímco pracující má nárok na směšnou podporu, která trvá jen pár měsíců, celoživotně nezaměstnaní mají všechno. Člověk co ztratil práci potom nevěřícně zírá a v duchu si na adresu těchto lidí říká co takhle zkusit pracovat Nebankovnihypoteka? Jenže odpovědi se nikdy nikdo nedočká.

peníze eura

Chození do práce samozřejmě není nic co by většina lidí dělala ráda, ale tak nějak se všeobecně ví, že bez práce nejsou koláče. Jenže pro některé je těch koláčů hromada, a navíc si jich neváží. Dokud ale budeme nečinně přihlížet tomu jak se u nás zachází s veřejnými financemi, kterých si stát bere stále víc, nic se u nás v tomto ohledu nezmění. A pak možná nebude ani na ty důchody, na které si lidé dřeli celý život.