Tvoříme z filcové metráže


Filc je jeden z nejznámějších textilních materiálů na trhu. Velké oblibě se těšil zejména v první polovině dvacátého století, kdy se bez jeho existence neobešel žádný pánský klobouk, a muž bez klobouku by byl ve společnosti prakticky nemožný. Klobouky již mezi muži sice dávno vyšly z módy (až na některé výjimky), ovšem filc, ten z módy nevyjde asi nikdy.

srdíčka z plsti

Filcová metrážfilc si můžete pořídit v libovolné délce v metráži a ušít z něj, co vás napadne. Nemusí to být zrovna klobouk, ale spousta dekorativních předmětů do domácnosti. Výhodou filcu je možnost vyrábět jej v nekonečném sledu pastelových barev, a tak máte k dispozici pestrou plejádu výrobního materiálu pro vaše kreativní tvoření.

filcový materiál

Květináč – už vás nudí staré škaredé květináče, ale líbí se vám jejich velikost i tvar, takže se vám nechce kupovat nové? Filc může posloužit jako potah na květináč, což bude rozhodně vypadat lépe, než kdyby byl ozdobný květináč plastový. Z filcu můžete navíc potah na květináč ušít z kombinace více barev, kde na sebe navazují třeba modrá s bílou, anebo vytvořit květináč v retro stylu – celý červený s bílými puntíky.

Pelíšky pro kočky – máte doma dvě kočky a každá si oblíbila svůj vlastní pelíšek? Pak byste mohli oba pelíšky potáhnout filcovou tkaninou a označit je kočičími jmény. Například vystříháte písmenka ze žlutého filcu a přišijete je na červenou tkaninu pelíšku, což bude velmi efektní. Jmen na pelíšcích pro vaše mazlíčky si jistě povšimne i vaše návštěva a může jí to vhodně inspirovat k něčemu podobnému.

Figurky – víte, že malé děti nejlépe zabavíte loutkovým divadlem? Zapomeňte na televizní vysílání a Internet, ušijte z filcu figurky zvířátek, které si nasadíte na ruce, a budete s nimi hrát tak, jak to provádí mistři loutkáři. Malým dětem se určitě vaše kreativní nápady zalíbí a co se týče scénáře pohádky – ten může být třeba i vlastní, zcela originální.