Opatřete si na stěhování dvě základní fólie


Stěhujete se a sháníte vhodný výplňový a balicí materiál do kartonových krabic? Pak bychom vám rádi připomněli, že si můžete usnadnit práci pouhými dvěma typy fólií, s nimiž zabalíte úplně všechno.

Noviny a časopisy – někteří lidé stále při stěhování spoléhají na staré časopisy a noviny, jenže ty špiní tiskařskou barvou, která navíc silně páchne a je toxická. Dokáže zašpinit textilie, hračky, obuv, zkrátka cokoli, čeho se dotkne, a odstranit ji, to je velký problém. Noviny a časopisy ponechte v kontejneru na tříděný odpad a spoléhejte raději na pěnové fólie.

bublinková fólie

Pěnové fólie pěnové fólii se také říká bublinková fólie. Poprvé spatřila světlo světa v šedesátých letech a byla určena pro výzdobu interiérů jako tapeta na zeď. To se ale neujalo a namísto ozdoby zaujala své platné místo v logistice – od té doby se prakticky nepřetržitě používá jako balicí materiál pro nejrůznější účely. Do bublinkové fólie zabalíte sklo a porcelán, knihy, oblečení, obuv, hračky, sportovní potřeby, potraviny, bytové dekorace, ale i části rozebraného nábytku nebo květináče s pokojovými rostlinami. Fólii můžete využívat tak, že do ní zabalíte předměty ve více vrstvách, takže tím zabráníte poškození sklenic, lahví a dalších křehkých věcí. Fólii s bublinkami lze využít i jako výplňový materiál a její použití je možné i pro mnoho jiných situací, které s logistikou nesouvisí, například pro zakrývání oken, dveří, svítidel a nábytku nebo podlah při malování.

fólie s bublinkami

Stretch – až budete potřebovat zabalit velké spotřebiče, například chladničku nebo pračku, a budete balit i nábytek nebo koberce, hodí se vám tenká stretch fólie. Je velmi pružná, a to je výhodné pro to, kdy se balí předměty do více vrstev na sebe, které se k sobě nalepí a vytvoří pak souvislý pevný povlak. Stretch fólie dokáže zabránit poškrábání a drobnému mechanickému poškození předmětů při pohybu ve stěhovacím voze.