Řidičák docela pozdě


Máte auto? Já vám říkám, že kdybych neměla auto, tak bych se z toho zhroutila. Ale když to tak vezmu, tak vlastně posledních deset nebo jedenáct let, kdy jsem se bez automobilu opravdu obešla, automobil mi vůbec nechyběl. A víte proč? Protože řidičské oprávnění jsem si udělala v jednatřiceti letech. Opravdu v jednatřiceti letech jsem si udělala řidičské oprávnění. A to bylo hlavně kvůli tomu, že já jsem bydlela ve městě a měla jsem tam všechno úplně kousek. Bydlela jsem na předměstí, takže mě vlastně ani nenapadlo, že bych si dělala řidičské oprávnění.

Mám dokonce i vlastní velké auto.

Měla jsem ihned vedle obchod s potravinami, potom i oblečení a asi jenom deset minut chůze jsem měla velké dětské centrum, kde byl dětský koutek, kam jsem se svým synem často chodila. Syn to miloval. Má rád dětské koutky. Jenomže potom, když mi bylo jednatřicet let, tak jsme se přestěhovali k partnerovi a ten bydlel na vesnici a najednou to začalo. To byla opravdu katastrofa. Musela jsem jezdit autobusem! Nejenom, že jsem musela do práce vstávat o hodinu a půl dříve, ale i syna jsem takhle musela budit, aby se dostal do školky. Ani nevíte, jak mě z toho bylo špatně! Nechápala jsem, jak jsem se vůbec mohla k partnerovi nastěhovat.

Řidičák jsem si udělala opravdu pozdě.

Když on bydlí takhle blbě a vůbec mi to nevyhovuje. Partnerovi jsem tohle všechno řekla a vysvětlila jsem mu, že takhle to dál nejde. A tak partner navrhl, že bych si mohla udělat řidičské oprávnění. Abych se přiznala, tak mě to vlastně ani nenapadlo, protože když jsem ještě nepocítila tu euforii řízení a ten krásný cit k autu, že je vlastně opravdu váš společník a že vám pomůže, tak jsem si řekla, že vlastně to ani není možné. A tak to nakonec dopadlo tak, že jsem si během půl roku udělala řidičské oprávnění a zkoušky jsem udělala napoprvé! Ještěže tak, jinak bych musela platit další peníze za to, že jsem neudělala řidičák napoprvé.