Zaměstnání s autem


Věřte, nebo ne, ale automobil je pro někoho jako živnost. Automobil je pro někoho jako zaměstnání a je to hlavně pro takové lidi, kteří se například řízením automobilu živí. Samozřejmě, že pokud se někdo živí tím, že řídí automobil, tak by také k tomu měl mít potřebné papíry. Papíry na živnost, protože pokud třeba děláte taxikáře, tak logicky musíte mít nějaké osvědčení, že jste taxikář. A že tohle můžete vůbec vykonávat. Kolikrát jsem už slyšela různé názory a také příhody, že třeba někdo dělal taxikáře a třeba ani vůbec neměl řidičské oprávnění. Normálně měl taxikářské auto a také tohle vykonával, a dokonce prý pět let, než mu na to přišli a přišli mu na to kvůli tomu, že překročil rychlost.

Chtěla bych řídit taxi.

Myslím si, že kdyby rychlost ten řidič, který neoprávněně dělal taxikáře, kdyby nepřekročil rychlost, tak by třeba na něj ještě další roky vůbec nepřišly anebo by na něj nepřišly vůbec. Myslím si, že za těch pět let, kdy vykonával taxikáře načerno, tak si určitě přišel na pěkné peníze. Ovšem ale pokud máte automobil a chcete třeba s tím začít podnikat, že budete rozvážet potraviny anebo něco jiného nebo převážet anebo budete taxikáři, tak si k tomu musíte udělat osvědčení.

Bavilo by mě rozvážet balíky nebo lidi.

Já bych se bála dělat něco načerno. Měla bych strach, že na to přijdou a že potom půjdu do vězení anebo budu platit opravdu velikou pokutu. Proto jsem si řekla, že je nejlepší, když lidé si uvědomí, jaké nebezpečí je vlastně čeká. A pokud máte automobil, tak bych toho využila. Například já nemohu mít automobil, ale vždycky můj sen byl, že bych pracovala tak, že bych něco rozvážela nebo bych pracovala tak, že bych měla automobil a mohla bych jezdit s automobilem, klidně třeba rozvážet balíky nebo poštu anebo třeba klidně bych také mohla rozvážet pizzu. Zbylo by mi to úplně jedno, ale hlavně, že bych řídila. A jaká práce by bavila vás?