Srna na silnici


Já si vzpomínám, když mi můj partner řekl, že naboural automobil. Ani nevíte, jak jsem z toho byla nešťastná. Ten automobil byl nový, sice ne úplně nový z autosalonu, ale byl z bazaru, byl po jednom majiteli a byl prý ježděný pouze jenom asi dva nebo tři měsíce, takže jsem tento automobil brala, jako kdyby byl úplně nový. A když jsem se potom partnera celá naštvaná ptala, jak mohl nabourat automobil, tak on mi řekl, že přehlédl značku. Bylo mi to divné, protože můj partner je opravdu pečlivý a všechno si kontroluje. Tak jak mohl přehlédnout značku? Nakonec z něj asi po dvou dnech vylezlo, že mu tam vběhla srna.

Pozor na zvířata u silnice.

A on to strhal někam do příkopu. Samozřejmě, že tohle zase beru, že nechtěl srazit srnu a nevěděl, jak reagovat. A tak jednoduše zazmatkoval. Tohle chápu, ale zase nerozumím tomu a nepochopím, proč mi tohle neřekl hned. Proč si musela tohle vymýšlet? Vždyť já osobně na tom nic špatného nevidím. Bohužel se stalo, že mu přes cestu či přes silnici přeběhla srna, a tak on to strhl. Já si myslím, že tohle by udělal asi každý druhý člověk. I když věděli jste, že se říká, že když vidíte po silnici běžet zvíře, že když nestihnete zastavit, tak máte normálně jet a srazit zvíře? Ano, bohužel to tak je.

Partner se v autě vyboural.

Nevím, jestli mám psát bohužel nebo naštěstí, protože ono se říká, že když třeba někde u pole vám vběhne zvíře a vy to pak strhnete, tak můžete potom auto strhnout do příkopu, kde je strom a potom můžete se opravdu škaredě vybourat. A já si myslím, že tohle potom nikomu za to nestojí. Takže bohužel, já osobně bych asi srazila zvíře, i když člověk nikdy neví, jak se zachová za volantem. Automobil a silnice jsou jednoduše nevyzpytatelné a srny a další divoká zvířata jsou nevyzpytatelné také. Také proto je nejlepší, když raději budete jezdit opatrně anebo se vyhýbat lesním či polním cestám a nebo stezkám.