Jaké pleny používáte?


Dnešní doba s látkovými pleny rozhodně pokročila a už to není jen plena, kterou musíte vyvařovat a proteče vám pokaždé tak, že musíte prát celé oblečení dítěte, ale i vybavení postýlky nebo kočárku. Je skvělé být s dítětem na čerstvém vzduchu a vědět, že pro něj děláte co nejvíce, přece jenom je to váš potomek, kterého jste si přáli, a bude s vámi po většinu vašeho života. Musíte mu dávat péči a lásku. Většina rodičů se o to snaží. O užívání plen rozhodně z větší části žena, protože ano je ta, co bude s dítětem doma, bude ho kojit a oblékat. Proto i používání plen bude na ní.

Vkládací látkové pleny

Jestli se bude chtít s látkovými pleny obtěžovat nebo bude jako každá jiná matka a bude používat pleny jednorázové. Když si to tak vezmete, není to tolik práce na víc, které ženě s látkovými pleny přibydou. Jedná se jen o jiný styl práce. S jednorázovými pleny je to jednoduší, ale taky je dítěti musíte sundat a dát mu novou, starou plínu vzít a uskladnit někam, než je budete ve větším množství vyhazovat. U látkových je to velmi podobné, jen je nevyhazujete. Nejlepší je když plenu rovnou opláchnete od toho nejhoršího a přemyjete jí například žlučovým mýdlem, aby nezanechávalo skvrny.

Vkládací látkové pleny

Pak je vložíte do nádoby, kde je skladujete, než jich máte, více a hodíte je do pračky, kde se vám všechny vrstvy až na tu papírovou, která přijde s bobkem do záchodu, vyperou a máte po starostech. Pak už jen zbývá přehodit prádlo do sušičky a máte vystaráno. Nemusíte plíny ani žehlit, když projdou sušičkou. Má to své přednosti, když máte kvalitní techniku, která vám se vším krásně pomůže. Je to na každé ženě, a matce, co bude raději používat. Ovšem, ne všechny ženy mají v domácnosti sušičku na prádlo. Bez této techniky, by to bylo zdlouhavé a náročné. Bez techniky, se do toho nepouštějte, stanete se otroky doby. Některé vrstvy se mohou prát na vysoké stupně, jako jsou vkládací látkové pleny a jiné na menší otáčky jako jsou svrchní kalhotky, aby se neponičila určitá vrstva. Tak pro kterou volbu jste se rozhodli?