Podlahové topení přináší více zdraví a osobní pohody


Kdybychom měli současnou dobu nějak pojmenovat a porovnat ji například s dvacátým stoletím, byl by docela výstižný název „doba stresu“. Mnozí z vás osobně prožili dobu šedesátých let „Hippies“, dobu sedmdesátých let jako léta touhy po svobodě, osmdesátá léta duchovního pokroku a devadesátky byly známé jako léta bezejmenná. Stres je dnes všudypřítomný a zasahuje do života někdy až příliš a nabírá chronickou podobu, a to je velmi špatné znamení. Neměli bychom se však stresu poddávat, naopak se mu musíme účinně bránit a použít všechny dostupné prostředky. Napomáhají k tomu adaptogenní bylinky, vhodný sport, rozumně sestavený jídelníček a také některé techniky, které nejsou lidem příliš známé. Mezi nimi má svůj značný význam reflexologie – masáž chodidel.

bosé nohy na podlaze

Lidská chodidla jsou hmatový orgán, je na nich mnoho citlivých nervových vláken a ta jsou propojená s jednotlivými vnitřními orgány. Masáže chodidel mohou významně podpořit léčbu většiny chorob a také účinně bojovat proti stresu. Kromě masáží zabírají proti stresu i pravidelné procházky po bosonohých chodnících a po vyhřáté podlaze. Ve značné výhodě je pak každý, kdo má doma podlahové topení.

posezení na podlaze

Topení v podlaze si můžete zhotovit i sami, slouží k tomu suchý systém výstavby pomocí polystyrenových systémových desek. Desky se položí na podlahu, do jejich drážek se zasune topné ? potrubí a na systémové desky podlahového topení https://eshop.termtech.cz/izolace-pod-podlahove-topeni/systemove-desky.html se pak položí cementovláknité pochozí desky, což je konečná vrstva pro pokládku podlahové krytiny. Pokládku těchto desek zvládne i amatér bez zkušeností, načež pak už následuje pouze zapojení topného rozdělovače a připojení této soustavy k topnému zdroji, například k plynovému kotli nebo krbovému výměníku.

Kromě komfortu na bosá chodidla a skvělého antistresu získáte především velmi výhřevné topení, a dokonce úspornější, než klasické ústřední topení s radiátory.