Absorbér vlhkosti – jeho výjimečné vlastnosti lze využít i na zahradách, kde je se zadržuje voda. Bývá to u příjezdových cest, vjezdů do garáže, chodníků, zahradních pěšinek a cest.
Brání tvorbě plísní – zahradní dekorace poblíž domů spolehlivě zastoupí drobné oblázky, na nichž se může udržovat plíseň, houba nebo mech. Zeolit nasákne vodu a vlhkost a mikroorganismy nemají dostatek vlhkosti k rozmnožování. Hodí se i do vlhkých interiérů (rekreační chaty), kde nasává vlhkost a snižuje tvorbu plísní.
Hnojivo – svým značným obsahem volných iontů zásobuje půdu minerály, toho lze využít při výsadbě stromů a keřů, které pak rychleji rostou, nejsou náchylné vůči chorobám a neusychají. Půda http://www.ekozahrady.com/hnojeni2.htm smíchaná se zeolitem je i vzdušnější, což prospívá kořenovému balu.
Bazénová filtrace – vynikající náhrada křemičitého písku v bazénové filtraci. Zeolit jej plně zastoupí, navíc funguje na bázi iontové výměny jako vychytávač amoniaku, čímž šetří prostředky bazénové chemie a provoz filtrace.
Desinfekce ve studnách – máte před sebou dokonalý desinfikátor. Značné množství pórů zachytí hrubší frakce nečistot a volné ionty ukryté v krystalické mřížce se pak postarají o chemickou likvidaci dusičnanů, dusitanů a amoniaku. Ve vodě se pak netvoří řasy, a jestliže obsahuje zbytky rozpuštěných ropných látek, ty by měly rovněž zmizet. Zároveň je voda změkčována (snížení pH). Výborně pomáhá nejen akvaristům, ale i rybám umístěným ve venkovních nádržích.